Il Mio Amico

Anna Tatangelo to jedna z moich ulubionych włoskich wokalistek...jej piosenki łatwo wpadają w ucho i tworzą niesamowity nastrój. 


Dziś utwór tekstowo bardzo ciekawy....o przyjaźni kobiety z mężczyzną homoseksualnym ( transseksualnym) i jego problemach braku zrozumienia przez ludzi w dzisiejszym świecie.


Teledysk utworu Il mio Amico  Piosenka ta została wykonana również w duecie ze światową gwiazdą Michaelem Boltonem, w  wykonaniu anglo-włsoskim, które zrobiło na mnie pioronujące wrażenia, jednak wersja ta całkowicie została usunięta z netu ( a przynajmniej ja nie mogę jej znaleźć). Utwór został wykonany podczas festiwalu w Sanremo w 2008 r.
Znacie???
Podobało się???


6 komentarze:

 1. Całkiem przyjemne dla ucha :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam, wysłuchałam, piękny głos i buźka. Fajnie się oglądało teledysk.

  OdpowiedzUsuń
 3. tej Pani nie znam, ale mojemu dzieciństwu towarzyszyły włoskie piosenki odtwarzane przez ojca-melomana, najpierw na szpulowym magnetofonie, a potem na coraz bardziej unowocześnionym sprzęcie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. zupełnie nie mój klimat. a co do włoskich przebojów oj takk z dzieciństwa jedna kaseta odtwarzana non stop jak jechaliśmy na wakacje :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Posłucham w domeczku.
  Dziękuję Ci za inspirację do nauki włoskiego, bardzo mi się podoba ten język, w dodatku przydałby się w pracy, a zebrać się nie mogę do nauki.

  OdpowiedzUsuń
 6. nie slyszalam nigdy o niej :(

  OdpowiedzUsuń

Translate

 

Lubiani i obserwowani